ՀՀ ԱԺ բյուջետային գրասենյակի փորձագետները մասնակցել են բյուջետային գրասենյակների ընդհանուր ցանցի 6-րդ տարեկան համաժողովին
Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերակցության (GIZ) «Հանրային ֆինանսների կառավարումը Հարավային Կովկասում» ծրագրի եւ Մեծ Բրիտանիայի Հանուն Ժողովրդավարության Ուեսթմինսթեր հիմնադրամի աջակցությամբ ՀՀ Ազգային ժողովի բյուջետային գրասենյակի փորձագետներ Աշոտ Ավետիսյանը եւ Աշոտ Եղիազարյանը հունիսի 18-21-ը Կանադայի մայրաքաղաք Օտտավայում մասնակցել են Համաշխարհային բանկի կողմից կազմակերպված բյուջետային գրասենյակների ընդհանուր ցանցի (GN-PBO) 6-րդ տարեկան համաժողովին:
Միջոցառման շրջանակում հայ փորձագետները ներկայացրել են Հայաստանի խորհրդարանի բյուջետային գրասենյակի առաքելությունը, ստեղծման իրավական շրջանակը, գործառույթներն ու կատարած աշխատանքի արդյունքները:
Համաժողովի կազմակերպիչների կողմից կարեւորվել է ՀՀ ԱԺ բյուջետային գրասենյակի մասնակցությունը եւ ընդգրկումը Բյուջետային գրասենյակների ընդհանուր ցանցի աշխատանքներում, ինչը կխթանի Հայաստանի օրենսդիր մարմնի այս կառույցի զարգացմանը, ինչպես նաեւ ցանցում ընդգրկված տարբեր երկրների բյուջետային գրասենյակների հետ համագործակցության ընդլայնմանը եւ լավագույն փորձի փոխանակմանը:

Эксперты Бюджетного офиса НС приняли участие в 6-й ежегодной конференции общей сети бюджетных офисов
18-21 июня эксперты Бюджетного офиса НС А.Аветисян и А.Егиазарян при содействии программы “Управление общественными финансами на Южном Кавказе” Германского общества международного сотрудничества (GIZ) и Уинстминстерского фонда Великобритании “Во имя демократии” приняли участие в организованной Всемирным банком 6-й ежегодной конференции общей сети  бюджетных офисов (GN-PBO) в столице Канады Оттаве.
Армянские эксперты представили миссию Бюджетного офиса НС, правовые рамки создания, функции и результаты проделанной работы.
Организаторы конференции отметили важность участия и вовлечения Бюджетного офиса НС РА в работы   общей сети  бюджетных офисов, которые позволят развивать структуру законодательного органа Армении, расширять сотрудничество с включенными в сеть бюджетными офисами различных стран, обменяться полезным опытом.